محل تبلیغات شما

"به عنوان یک مسیحی، رابطه ما با انسانهای نجات نیافته چیست؟"
کتاب مقدس بطور واضح اعلام می کند که سیستم دنیای امروزی برخلاف اهداف جاودانی خداوند می باشد. کلام خدا به ایمانداران مسیحی فرمان می دهد که از این سیستمِ دنیا جدا شوند ولی در عین حال مردان و ن گناهکار را به عیسی مسیح هدایت کنند.
این درس ترتیب داده شده که به مسیحیان بیاموزد چگونه باید با تعادل و تداوم زندگی کنند تا با کمک خداوند عیسی مسیح بر مردم تأثیر بگذارند، بدون اینکه دنیا بر آنها تأثیر بدی بگذارد.
1. حقیقت اینست که اگر برای عیسی مسیح زندگی کنید، با مخالفت از سوی دنیا روبرو خواهید شد.
الف) چون دنیا مخالف عیسی مسیح بود، شما نیز در این دنیا مورد مخالفت قرار خواهید گرفت. "اگر جهان شما را دشمن دارد، بدانید که پیشتر از شما مرا دشمن داشته است. اگر از جهان می بودید، جهان خاصان خود را دوست می داشت. لکن چونکه از جهان نیستید بلکه من شما را از جهان برگزیده ام، از این سبب جهان با شما دشمنی می کند. به خاطر آرید کلامی را که به شما گفتم: غلام بزرگتر از آقای خود نیست. اگر مرا زحمت دادند، شما را نیز زحمت خواهند داد؛ اگر کلام مرا نگاه داشتند، کلام شما را هم نگاه خواهند داشت. لکن بجهت اسم من جمیع این کارها را به شما خواهند کرد زیرا که فرستنده مرا نمی شناسند." یوحنا15: -21

ب) اگر برای مسیح زندگی کنید جفا خواهید دید. اگر همواره با دنیا پیش بروید، آنها با شما مخالفت نخواهند کرد. "و همه کسانی که می‌خواهند در مسیح عیسی به دینداری زیست کنند، آزار خواهند کشید." دوم تیموتائوس3: 12
2. این مخالفتها از چه ناحیه هایی می آیند؟
1- از نزدیکان. مخالفت اصلی شما اغلب از سوی نزدیکان خواهد بود، مخصوصاً آنهایی که شما را بهتر می شناسند، مانند دوست، خانواده، همکاران، بستگان. "زیرا که آمده ام تا مرد را از پدر خود و دختر را از مادر خویش و عروس را از مادر شوهرش جدا سازم. و دشمنان شخص، اهل خانه او خواهند بود." متی10: 35-36 - همچنین به یوحنا1: 11 و مرقس6: 4 رجوع کنید.
2- از انسانهای نجات نیافته. دو خانواده (خانواده خدا و شیطان) هرگز با هم کنار نیامده اند و نخواهند آمد. "بلکه چنانکه آنوقت آنکه برحسب جسم تولد یافت، بر وی که برحسب روح بود جفا می کرد، همچنین الآن نیز هست." غلاطیان4: 29
3- از جامعه. سیستم دنیای امروزی برضد خداست. این مخالفت بصورت ماهرانه از طریق رادیو، تلویزیون، رومه و غیره انتقال پیدا می کند. شما باید آنها را با کلام خدا مطابقت نمایید. "دنیا را و آنچه در دنیاست دوست مدارید زیرا اگر کسی دنیا را دوست دارد محبت پدر در وی نیست. زیرا که آنچه در دنیاست از شهوت جسم و خواهش چشم و غرور زندگانی از پدر نیست بلکه از جهان است. و دنیا و شهوات آن در گذر است لکن کسی که به اراده خدا عمل می کند تا به ابد باقی می ماند." اول یوحنا2: 15-17- همچنین به یعقوب4: 4 رجوع کنید.
4- البته که منبع اصلی این مخالفت شیطان است.
الف) او دشمن من و شماست. "هشیار و بیدار باشید، زیرا که دشمن شما ابلیس مانند شیر غرّان گردش می‌کند و کسی را می‌طلبد تا ببلعد." اول پطرس5: 8
ب) او در حال حاضر در انسانهای نجات نیافته کار می کند. "که در آنها قبل، رفتار می‌کردید برحسب دوره این جهان، بر وفق رئیس قدرت هوا، یعنی آن روحی که الحال در فرزندان معصیت عمل می‌کند."

زندگی بعد ایمان....

بیایید دعا کنیم...

کلیدهای رسیدن به کمال....

جهان ,مخالفت ,مسیح ,عیسی ,کند ,خواهند ,شما را ,می کند ,عیسی مسیح ,از جهان ,را از ,سیستم دنیای امروزی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حجاب